Tiplijn: 06-19541384

14-jarige jongen gereanimeerd na mishandeling bij Witte Brug bij Alblasserdam

0

NIEUW-LEKKERLAND– Een 14-jarige jongen is donderdagmiddag 1 mei 2025 zo ernstig mishandeld door een andere tiener, dat hij gereanimeerd moest worden. Dit gebeurde bij de Witte Brug tussen Alblasserdam en Nieuw-Lekkerland. Volgens meerdere getuigen kwam een 15-jarige jongen uit Alblasserdam naar de boezem toe, waar een groepje jongeren langs de waterkant ‘childe’. Hij vond, volgens een getuige, dat een 14-jarige jongen uit Papendrecht te veel naar hem keek. Vervolgens liep het vrij snel uit de hand.

Het slachtoffer zou volgens een meisje de keuze hebben gekregen om zijn ketting af te staan, in elkaar geslagen te worden, men zou naar zijn huis gaan. “Ze vonden dat het slachtoffer teveel keek. Daar is het allemaal mee begonnen. A. gaf hem een tik en er werd ‘kankersukkel’ gezegd. A. begon op het hart van het slachtoffer te slaan. Hij gaf meerdere klappen op zijn hart. En er werd geschopt. Daarna ging de jongen out. Toen was hij vier of vijf minuten out. Dat heb ik bijgehouden. Toen werd er gezegd: ‘geen ambulance bellen!’. Ik zei: “Ben je gek?Ik bel wel de ambulance”. Ik heb toen de ambulance gebeld. Iemand riep toen: “Hij ademt niet meer”. Ik ben er toen naar toe gerend. Een vriend heeft hem gereanimeerd en ik heb ernaast gezeten. Na het reanimeren kwam de jongen weer bij. In de ambulance is hij voor zijn eigen veiligheid weer in slaap gebracht en naar het Erasmus MC Sophia Kinderziekenhuis gebracht,” vertelt een meisje dat getuige was van de mishandeling.

Behalve dat het slachtoffer geslagen zou zijn, zou volgens een andere getuige ook zijn keel dichtgehouden zijn met de ketting die het slachtoffer om zijn nek droeg.

Een ander vertelt dat de dader met nog 1 of 2 andere personen was en dat het slachtoffer met ongeveer 10 andere kinderen aan het genieten was van de zon, het water en van elkaar.

De politie, ambulancedienst en traumahelikopter kwamen ter plaatse om hulp te verlenen. Toen de hulpdiensten arriveerden, had de jongen weer ademhaling en hartslag, zo laat de politie weten. Hij is met spoed overgebracht naar het kinderziekenhuis in Rotterdam.

Het deel bij de Witte Brug waar de mishandeling plaatsvond, is enige tijd afgezet met politielint en aangemerkt als ‘plaats delict’. Er vond uitgebreid politieonderzoek plaats.

Burgemeester Jan Willem Boersma van de gemeente Alblasserdam laat weten: “Ik ben geschrokken van de ernst van het incident. Mijn gedachten gaan uit naar het slachtoffer. De betrokkenheid van jonge daders maakt dit extra zorgelijk.”

Update: de 15-jarige verdachte is zojuist opgepakt door het Team Parate Eenheid van de politie. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag.

 

 

 

Dit kan u ook interesseren

Deel dit bericht:

Reageer