Tiplijn: 06-19541384

Grote zoekactie naar persoon in rivier de Noord bij Alblasserdam

0

ALBLASSERDAM – De hulpdiensten hebben in de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 december 2024 op en rondom de rivier de Noord bij Alblasserdam een grote zoekactie op touw gezet. Aanleiding hiervoor was het feit dat een automobilist rond 23.35 uur een persoon had zien staan op de brug met opvallend gedrag. De persoon zou voorover hebben gehangen bij de brugleuning. Toen de melder zijn auto keerde om beter te kijken, was de persoon verdwenen.

Gezien het eerdere opvallende gedrag, vermoedde de automobilist dat de persoon van de brug was gesprongen. De man belde direct 112.

Vanuit de hele regio kwamen hulpverleners ter plaatse. Onder meer twee duikteams, wateroppervlakteredders, brandweerboten, Rijkswaterstaat, een politieboot, de ambulancedienst, een politiehelikopter, een ladderwagen en tankautospuit van de brandweer en diverse politie-eenheden op het land kwamen op de melding af. Het water van de rivier werd nauwkeurig afgezocht met lampen, warmtebeeldcamera’s en een onderwaterdrone.

Rond 00.45 uur zat het zogenoemde ‘gouden uur’, waarin er nog overlevingskansen zijn, erop en werd het incident afgeschaald. Bij de politie zijn er vooralsnog geen vermissingen bekend, maar men blijft de komende uren alert op eventueel nieuwe signalen.

Tijdens het incident maakten de hulpdiensten gebruik van de pier bij jachtenbouwer Oceanco. Vanaf daar had men goed zicht op het water en op de brug.

Heeft u een nieuwstip of aanvullende informatie? Tip de redactie via WhatsApp: 06-19541384

Dit kan u ook interesseren

Deel dit bericht:

Reageer