ALBLASSERDAM – De politiehelikopter heeft in de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 januari 2026 een tijd lang boven Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht gevlogen in verband met een inbraakmelding op de Nijverheidsweg in Hendrik-Ido-Ambacht. Vijf mannen waren daar rond 02.15 uur bezig met het inladen van meerdere dozen met transformatoren voor zonnepanelen. Er werd daarbij volgens de politie gebruikgemaakt van een gestolen bestelbus. Vanuit de politiehelikopter had men zicht op de situatie.
Politieagenten kwamen ter plaatse. De mannen gingen er vandoor in twee voertuigen. Het ene voertuig werd bij de Grote Beer in Alblasserdam aan de kant gezet. De bestuurder werd aangehouden. De vier andere mannen gingen er in het andere voertuig vandoor, maar konden na een korte achtervolging ook al snel worden aangehouden op de A16.
De aangehouden personen zijn drie Rotterdammers van 20, 22 en 23 jaar oud. Verder werd een 19-jarige man uit Breda en een 25-jarige man uit Capelle aan den IJssel aangehouden. Het vijftal wordt verdacht van diefstal in vereniging.
