ALBLASSERDAM – In de nacht van donderdag op vrijdag 27 juni 2025 zijn in de Staatsliedenbuurt in Alblasserdam twee jongens aangehouden op verdenking van een poging tot diefstal van een scooter. De verdachten zijn 12 en 15 jaar oud en komen uit Ridderkerk. De poging tot diefstal vond plaats voor de flat aan de De Savornin Lohmanweg.
Rond 03.30 uur werd de eigenaar van de scooter wakker van geluiden bij het portiek aan de zijkant van zijn woning. Toen hij poolshoogte nam, zag hij dat er twee jongeren bij zijn scooter stonden. Eén van hen, de 12-jarige verdachte, sloeg direct op de vlucht. De scootereigenaar wist de andere jongen na een worsteling op straat tegen de grond te werken en belde vervolgens de politie. Hij liep lichte verwondingen op, maar kwam er verder goed vanaf. De 15-jarige verdachte werd op die locatie aangehouden, terwijl de jongste verdachte aan het eind van de De Savornin Lohmanweg werd opgepakt.
Ook buurtbewoners werden wakker van de commotie. Volgens een van hen werd er door agenten geroepen: “Staan blijven!” Meerdere politievoertuigen kwamen ter plaatse en agenten zochten met zaklampen in de omgeving.
Dankzij de alerte scootereigenaar konden de verdachten worden tegengehouden voordat zij met het voertuig konden vertrekken. Vrijdagochtend kwamen agenten opnieuw naar de wijk voor buurtonderzoek.
De politie doet verder onderzoek naar de zaak.